İthal Duvar Kağıtları ile yaşam alanlarınıza renk katın..>>>
.............................................
Cami halısı üretmek ciddi ve sorumluluk gerektiren ,vebali büyük bir iştir.bu konudaki duruşumuzu uzun yıllardır yüzlerce referansımız ile kanıtlamış durumdayız.>>>
.............................................
Karo Halı Modelleri, zengin renk ve desen alternatifleri ile tiyatro, otel, ev sinema, ofis, ve devlet dairelerinin vazgeçilmez yer döşeme sistemleri arasında yer almaktadır.
.............................................
Duvardan duvara halılar; desen, renk ve doku seçiminde neredeyse sınırsız olanaklar sunar..>>>
.............................................
Laminat Parke, Lamine Parke, Masif Parke konularında başta İstanbul ve çevresi olmak üzere tüm Türkiye' de satış ve uygulama olarak hizmet vermekteyiz.
.............................................
Pvc Zemin Kaplama iç mekan kaplamaları olarak bilinmektedir. Sert ve darbelere karşı dayanıklı olmasın dan dolayı Okul, Hastahane, Ofis, Avm Merkezleri, Spor Salonları, İş Yerleri...>>>
.............................................

perde sistemleri / katlamalı perde

 

KATLAMALI PERDE

Katlamalı Perde
Katlamalı perde mekanizması, katlanarak açılan kumaş perdeler için kullanılan mekanizma sistemidir. Klasik perde anlayışının modern sistemlerle kaynaştığı dekoratif perdelerdir. Klasik anlayıştan vazgeçemeyip, modern tarzda döşenmiş mekânlara uyumluluk gösterir. Başta stor perdeler olmak üzere diğer perde gruplarıyla uyumluluk gösterir. Katlamalı perde sistemlerinde, makaraların ve perdenin toplanmasını sağlaya ip veya kurdele kullanımına göre, MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır.
Katlamalı Perde Çeşitleri
Katlamalı perde sistemlerinde lama, ara çubuk ve perde arkasına dikilen halkaların farklı kullanımıyla balon ve plise katlamalı perde uygulamaları yapılabilir.


Katlamalı Perde - Plise Mekanizması
Katlamalı perdede bulunan ara çubuklar mevcut değildir. Etek kısmında ise lama bulunur. İple birlikte çalışan Plise Perdelerin arka bölümlerine 25cm. Aralıklarla daha çok halka dikilir. Böylece perdeye kesitten bakıldığında Plise şeklinde gözükür.
Katlamalı Perde - Balon Perde
Dekorasyonu klasik olarak tasarlanmış mekânlarla uyumluluk gösterir. Özellikle klasik İtalyan mimarisini sevenler için vazgeçilmez perdelerden biridir. Teknik olarak katlamalı perde de kullanılan sistem mevcuttur ancak ara çubuk ve perde eteğinde bulunan lama yoktur. Özel dikilmiş perdelerin arka kısmına cepler dikilir, ipler ceplerin içersinden geçirilerek büzgü şekli verilir. Perde toplandığı zaman dekoratif şekil alır.
Katlamalı Perde - JR Mekanizma
JR katlamalı mekanizmalarda, perde konik bir makaranın üzerine sarılan ip sayesinde toplanır. Katlamalı JR perde mekanizmalarda minimum en 25cm'dir. Eğik perde uygulamaları yapılabilir. 350 cm uzunluğundaki perdeye kadar yapılabilir.
Katlamalı Perde - Mavi Mekanizma
Mavi katlamalı mekanizmalarda perde, makaranın içine sarılan kurdeleler sayesinde toplanır. Katlamalı mavi perde mekanizmalarında minimum en 20cm'dir. Mavi mekanizmalarda maksimum 300 cm'e kadar perde yapılabilir
Teknik Özellikler
Sistemin açılıp kapanmasını ucuna ağırlık bağlı olan zincir sağlar. Katlamalı perde sistemlerinde MAVİ ve JR mekanizma olarak iki farklı çeşit vardır. Katlamalı perde mekanizmalarında maksimum ölçü 300*350cm (en*boy) yapılabilmektedir. Bu mekanizmanın katlamalı olarak hareket etmesini sağlayan iki elemanı lama ve çubuklardır. Katlamalı perde, standart olarak 5 adet ara çubuk ve 1 adet lama içerir. İstek doğrultusunda ara çubuk sayısı arttırılabilir. Katlamalı perdelerde motorlu uygulamalar gerçekleştirilebilir.